morze 
   Strona główna   Rejestracja   Dodaj ogłoszenie
Kategorie:   Pensjonaty   Pokoje   Apartamenty   Domki   Kupię   Sprzedam   Zamienię   Inne
Ogłoszenie

« Poprzednie

Następne »

Kamień ogrodowy murowy płyty fasadowe

Opis:

Nasze przedsiębiorstwo, PPU Pawlik, to w pełni krajowy producent, specjalizujący się w wytwarzaniu i dostarczaniu materiałów takich jak kamień ogrodowy oraz płyty szlifowane, pochodzące wyłącznie z naszych własnych zasobów skalnych. Korzystamy z złoża piaskowca kolorowego o unikalnej palecie barw w Polsce, a być może nawet w Europie.

Kopalnia kamienia Chełmska Góra II to kompleks górniczy oraz złoże, będące własnością firmy PPU Pawlik, zlokalizowanej w Grabowie koło Niedośpielina, na pograniczu województwa łódzkiego i świętokrzyskiego, w pobliżu rzeki Pilicy. W tej kopalni, a także w pozostałych pięciu, obecnie eksploatujemy kamień naturalny, piaskowiec albski, wyłącznie przy użyciu koparek gąsienicowych i kołowych wyburzeniowych podsiębiernych, bez użycia środków strzałowych. Wyposażone w odpowiednie narzędzia, maszyny te służą do odspajania lub skruszenia calizny złoża kamienia naturalnego występującego tam w stanie rodzimym. Dodatkowo, wspomagamy proces wydobycia ręcznym wierceniem przy użyciu wiertarek pneumatycznych. Po zastosowaniu wiertarki udarowo-pneumatycznej, używamy klinów trójdzielnych lub wierconych otworów, zalewając je proszkiem rozprężnym, aby odspoić większe bloki skalne lub stworzyć spody robocze do bardziej ekonomicznego wydobycia, jednocześnie dokonując selekcji jakościowej wydobytego surowca skalnego.

Otrzymany polski piaskowiec przetwarzamy w zakładzie kamieniarskim, usytuowanym w malowniczej wiosce Grabowie. Tam produkujemy różnorodne artykuły, takie jak kamień murowy, kamień do ścian domów, kamień hydrotechniczny, kamień ogrodowy, a także płyty szlifowane do wnętrz i nawierzchni drogowych, powstające przy wydobyciu bloków skalnych i kamienia murowego.

Informacje o ogłoszeniodawcy:

Ogłoszenie dodane przez: Kopalnia kamienia
E-Mail: Kontakt z ogłoszeniodawcą

Szczegóły ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 1336
Dodane: 2023.11.11
Ogłoszenia tej kategorii Ogłoszenia tego użytkownika Kontakt z ogłoszeniodawcą Powiadom przyjaciela Drukuj
Szukaj